Podľa typu

Oči sú naším najdôležitejším zmyslovým orgánom. Slabý zrak zhoršuje kvalitu nášho života a môže dokonca predstavovať nebezpečenstvo, napríklad v doprave či práci. Potreba vidieť dobre sa žiaľ často podceňuje. Okuliare sú jedinečné pre každého človeka.

Na základe dioptrickej funkcie rozlišujeme multifokálne, bifokálne a jednoohniskové sklá/šošovky.

Ako tieto typy skiel fungujú, aké vrstvy obsahujú ?

JEDNOOHNISKOVÉ DIOPTRICKÉ ŠOŠOVKY

Jednoohniskové okuliarové šošovky sú klasické sklá vhodné na korekciu krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti. Jednoohniskové sklá už podľa názvu majú jedno ohnisko. To v praxi znamená, že sa môžu používať na jednu vzdialenosť, buď na diaľku, alebo na blízko. Jednoohniskové dioptrické sklá patria tiež do skupiny jednoduchých skiel. Sú vhodným riešením pre tých, ktorých trápi len jedna z týchto zrakových vád a nemusia riešiť iné problémy.

DVOJOHNISKOVÉ – BIFOKÁLNE OKULIARE

Po 45. roku života má stále viac osôb problémy s videním predmetov nachádzajúcich sa blízko či ďaleko od oka. Pri tejto poruche zraku nazývanej „presbyopia” je väčšinou potrebné mať dva páry okuliarov, jedny do diaľky napríklad pri chôdzi alebo pri šoférovaní vozidla a druhé do blízka napr. čítanie cien v obchode – čo je spojené s problematickou a obťažujúcou výmenou okuliarov. Alternatívou sú dvojohniskové šošovky tzv. bifokálne, vďaka ktorým získate komfort pri čítaní či pohľadu do diaľky a to bez nutnosti výmeny okuliarov. Majú okrem základnej jednoohniskovej šošovky ešte ďalšiu pridanú šošovku. Pritom sa jednoohnisková šošovka používa na pozeranie do diaľky a pridaný diel zase na pohľad do blízka. Hoci na jednej strane nemusíte nosiť jedny okuliare na korekciu krátkozrakosti a druhé zase na korekciu ďalekozrakosti, na strane druhej bifokálne okuliare majú aj nevýhodu. Pri prechode pohľadov z diaľky do blízka alebo naopak je badateľný skok obrazu. Aj kvôli tomu sú v poslednej dobe bifokálne sklá čoraz viac nahrádzané multifokálnymi.

MULTIFOKÁLNE OKULIARE (PROGRESÍVNE ŠOŠOVKY)

Pre zákazníkov, ktorí potrebujú vidieť dokonale na všetky vzdialenosti.

Multifokálne sklá pomáhajú vidieť na niekoľko vzdialeností na rozdiel od bifokálnych, kde išlo o dve vzdialenosti, či jednoohniskových s jednou, pevne danou vzdialenosťou. Využijete ich zároveň na korekciu krátkozrakosti, ďalekozrakosti aj plynulú korekciu na čítanie.

Umožňujú vidieť na rôzne vzdialenosti bez toho, aby ste museli meniť okuliare. Pohľad sa pomaly presúva od videnia do diaľky, cez videnie na strednú vzdialenosť až po videnie na blízko bez akejkoľvek námahy. Multifokálne okuliare si nasadíte ráno a dole ich dáte až večer.

Ponúkané šošovky sú vyvinuté s myšlienkou maximálnej personalizácie s ohľadom na životný štýl zákazníka.

POSKYTUJÚ:

 • individuálne prispôsobenie progresie k údajom užívateĺa (DRTPro/DRT) a jeho životnému štýlu (LSAPro/LSA)
 • ideálne prispôsobenú dĺžku progresie k vybranému rámu (EFA)
 • veľmi širokú a stabilnú oblasť videnia
 • optimálne vnímanie vzdialenosti, kontrastu a hĺbky
 • maximálne zníženie bočného skreslenia
 • prirodzené a okamžité privyknutie
 • estetický vzhľad - šošovka má viac plochý povrch

ODPORÚČAME:

 • všetkým užívateľom progresívných šošoviek očakávajúcim prirodzené videnie v každom smere
 • užívateľom preferujúcim najmodernejšie technologické riešenia
 • ľuďom s aktívnym životným štýlom, ktorí očakávajú maximálne prispôsobenie šošoviek ich potrebám

KANCELÁRSKE ŠOŠOVKY

Šošovky OFFICE sú vyrobené s klasickou konštrukciou. Optimálny rozsah výhľadu so týmito šošovkami je 3 až 4 metre.

 • sú vhodné ako na čítanie, tak aj k práci na počítači
 • dobré videnie na blízko i na strednú vzdialenosť

Kancelárske šošovky sú ideálnym riešením na prácu v kancelárii. Slobodne a prirodzene uľahčujú vykonávať každodenné domáce práce, bez nutnej výmeny okuliarov.

ŠOŠOVKY S VYSOKÝMI DIOPTRIAMI

V prípade, že je nejaká väčšia porucha zraku – je estetika okuliarov veľmi dôležitá, vrátane výberu skiel. Vzali sme do úvahy tento problém a vytvorili sme šošovky vysokoindexové so zredukovanou hrúbkou a hmotou. Sú ľahké, estetické, elegantné a pohodlné pri ich užívaní s akýmikoľvek dioptriami.

Vysokoidexové šošovky sú v konštrukcii sférické a pre náročnejších klientov ponúkame šošovky s konštrukciou asférickou. Ich hlavnou výhodou je nivelácia hrúbky a tiež efektu zväčšených či zmenšených očí, v závislosti na dioptriách. Pri komplikovaných poruchách zraku sú odporúčané šošovky na výrobu, u ktorých je možnosť výberu väčších dioptrií, cylindru aj priemeru (rovnako tiež aj malé priemery, ideálne do úzkych a malých obrúb) v indexoch: 1.53, 1.55, 1.60, 1.61, 1.67, 1.74 (sférické aj asférické)