Podľa využitia

Šošovky BLUE

Ochranná vrstva proti modrému svetlu, ktoré vyžarujú: tablety, smartphony, počítačové monitory, úsporné žiarivky, TV....

Modré svetlo má aj napriek tomu, že je časťou viditeľného svetla, veľmi intenzívny vplyv na naše oči. Vyžaruje z mnohých zdrojov - od slnka cez úsporné žiarivky, počítačové monitory, tablety, smartphony až po televíziu a pod. Dôsledkom vystavenia zraku intenzívnemu modrému svetlu môže byť zvýšená očná svalová činnosť, čo môže viesť k únave a páleniu očí, k bolestiam hlavy a dokonca aj k nespavosti. UV žiarenie vydávané slnkom je nebezpečné. Urýchľuje proces starnutia sietnice a zvyšuje riziko rôznych ochorení, ako napr. šedý zákal.

Existuje vrstva, ktorá poskytuje komplexné riešenie pre ľudí, ktorí chcú 100% ochranu očí. Zaisťuje vysoký komfort práce pri používaní všetkých zariadení, ktoré vyžarujú modré svetlo, a vonku je bariérou škodlivého UV žiarenia.

Táto moderná antireflexná vrstva:

  • neutralizuje škodlivé účinky modrého svetla
  • redukuje oslepujúce oslnenie
  • zlepšuje vnímanie farieb, kontrast a kvalitu videnia
  • predchádza únave očí

Šošovky DRIVE pre šoférov

Šošovka s touto vrstvou, je ideálny produkt pre osoby, ktoré se pri riadení vozidla stretávajú s diskomfortom, zvlášť po zotmení a v noci. Šošovky sú však úplne univerzálnym riešením - ich funkčnosť oceníte perfektne v akejkoľvek dennej dobe, a to i na ostrom slnku. Tento inovatívny produkt pre vodičov, určený ku zlepšeniu zrakovej ostrosti počas riadenia vozidla. V prvom rade uľahčuje jazdu v noci, zvlášť v miestach zo slabým osvetlením a tiež tesne po zotmení, kedy oko stráca schopnosť rozpoznávať farby. Tieto šošovky oceníte i v priebehu dňa, pretože sa ideálne prispôsobia meniacim svetelným podmienkam.

Ich hlavnou výhodou je, že umožňujú veľmi dobré rozpoznávanie detailov, zaostrenie obrazu a zlepšenie kontrastu. Riadenie vozidla sa stáva omnoho príjemnejším a bezpečnejším, zvlášť v náročných nočných podmienkach, kedy prechádzajúce autá oslňujú vodičov.

Šošovky sú založené na inovatívnej  technológii, ktorá je založená na procese prispôsobenia oka podmienkam behom noci, kedy je množstvo dopadajúceho svetla minimálne a citlivosť zraku je iná, než cez deň.

Nejdôležitejšie výhody šošovky:

  • vysoké zvýšenie kontrastu
  • nejvyššia kvalita videnia v priebehu dňa a po zotmení
  • výrazné zníženie oslňujúcich odleskov až o 57-90%

Polarizačné šošovky

Polarizačné šošovky sú ideálnym produktom pre každého klienta, ktorý potrebuje maximálnu ochranu zraku a súčasne aj vysoký komfort videnia pri silnom oslnení ako v lete, tak aj v zime a za každých podmienok.

Štandardné slnečné okuliare bohužiaľ neblokujú oslepujúce odlesky - vznikajúce vo chvíli, kedy svetlo dopadá na rôzny povrch (napr. odlesky z mokrej vozovky, z povrchovej vody, zo snehu, skla, kovu a pod.) Nezredukované svetelné odlesky majú veľmi nepriaznivý vplyv na komfort videnia - skresľujú videnie tvarov a farieb z dôvodu oslnenia. Odraz svetla môže byť nebezpečný hlavne pre vodičov - oslepujúca biela žiara, čierne škvrny atď.

Riešením vyššie zmieneného problému je polarizačný filter, umiestnený vo vnútri okuliarovej šošovky, ktorá smeruje svetelné lúče v jednom smere a tým minimalizuje odraz svetla od iných objektov a tiež zaisťuje vysoký komfort videnia vďaka vyostreniu kontrastov, lepšiu viditeľnosť objektov a hĺbkové videnie.

Polarizačné šošovky chránia 100% pred škodlivým UV žiarením a zaručujú pohodlný pohľad bez nepríjemných odleskov, odporúčame napr. športovcom, vodičom aj osobám pracujúcim vo vonkajšom prostredí na slnku a všetkým, ktorí sú citliví na slnečné svetlo.

Polarizačné šošovky sú ideálnym riešením nielen pre vodičov, ale tiež pre cyklistov, lyžiarov, vodákov, rybárov, cestovateľov a pod.

Farbené a zrkadlové dioptrické šošovky

V určitom ročnom období a hlavne v dennej dobe s ohľadom na silné svetelné žiarenie, sú slnečné okuliare nutnosťou. V prípade, že chýbajú, môže to byť príčinou rôznych očných chorôb. Letné obdobie je najnebezpečnejšie pre zrak. Slnko v tomto období vytvára trikrát viac ultrafialového žiarenia než v iných ročných obdobiach. V tomto období je dôležitá ochrana očí. Preto spoločnosť ponúka farbené šošovky v širokej palete farieb, nezáleží na veku užívateľa či poruche zraku (vzorky šošoviek na predajni).

Relaxačné šošovky

Súčasné elektronické zariadenia ako sú počítače, smartphony či tablety sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Veľa ľudí ich používa takmer neustále. Ich zrak je potom vystavený značnému akomodačnému úsiliu, čo vedie k zvýšenej únave a páleniu očí a tiež k bolestiam hlavy.

Relaxačné šošovky vďaka svojej konštrukcii a využití FreeForm technológie zaručujú široké a stabilné videnie, poskytujú vysoký vizuálny komfort a optimálnu korekciu zraku a vďaka prirodzenej akomodačnej podpore predchádzajú únave očí.

Základné farby dostupné zo skladu s antireflexom alebo bez úprav v indexe 1.5 sú:

  • Sivá 85%
  • Hnedá 75%
  • Zelená 85%

Športové okuliare pre deti a dospelých

 

 

Pracovné okuliare